Napište nám:info@blokprotiislamizaci.cz
Iva Procházková: o „sjednocovačích“, vykutálených postavičkách a odporu k islámu
11892245_1045611195458492_5184071550206703059_n

Iva Procházková, 27.11.2016

Poslední dobou často přemýšlím o tom, jak takové množství lidí naprosto různých názorů, často hlásících se ke skupinám, které spolu nejsou schopny komunikovat, dokáže koexistovat v komunitě na mém profilu. Je to až neskutečné. Slušnost, vzájemný respekt, sdílení a doplňování informací jeden od druhého.. Nepamatuji se, že by zde jeden druhého napadal, provokoval, byl hrubý, nebo hulvát. Já nevím jestli žasnout, nebo si zvykat, ale každopádně jsem jednomu každému absolutně vděčná, že to dokážete a děláte. Že si neřešíte své ego a svou jedinou pravdu, ale jdete společně a slušně za stejným cílem. Zachránit tuto zemi pro naše děti, eliminovat škody, otevírat lidem oči, aby byli schopni pochopit, že islám je zlo a skutečný nepřítel, proti němuž je potřeba bojovat (a ne mezi sebou navzájem).

Sjednocovači

A tady mě právě napadá ta paraela. Přiznám se, že jsem už fakt dost otrávená z nekonečně se opakujících mouder typu: spojte se, nesmíte tříštit síly, pojďme společně. Ano, v podstatě je to fakt, ale výkřiky nic nevyřeší. Kdo nejvíc veřejně volá po spojení?

První skupinou jsou lidé, kteří poctivě chodí na demonstrace, a vidí jen to, že na každém rohu stojí skupinka, a bylo by určitě dobré, kdyby stály spolu. Vidí to co je zřejmé- nezajímají se už ale o příčiny a okolnosti – přesto je mi tahle skupina sympatičtější, než ta následující.

Do té patří většinou ambiciozní postavičky z různých stran a straniček, které jsou skálopevně přesvědčeny o tom, že právě oni jsou ti předurčení „vůdci“, kteří nakonec to velké a spojené hnutí povedou. Těžko uslyšíte cokoli o islámu, o problémech, které máme s okupací naší země muslimy a uprchlíky… Jejich mantra je : „Všichni se spojte, a pojďte za mnou já vás povedu k vítězství.“ A pokud někdo odmítne? Fuj, to je ten tříštitel sil.

Když se vrátím zpátky k oné paraele s tímto profilem. Tahle komunita je takové antiislámské hnutí v malém. Nevidím ale žádného big vůdce, který zachraňuje svět, a ostatní mu dělají komparz. Tudy cesta prostě nevede. Vidím politiky, funkcionáře, řadové členy, prostě lidi odhodlané jít za tím, čemu věří. Takhle funguje spojování. Ne zhora- ale zdola- od nás, od každého jednoho, kdo vidí své poslání jako skutečný cíl, a nemá kdy lustrovat spolubojovníka na stejné barikádě. Od lidí, kteří se dokáží vykašlat na to, že jen oni mají tu univerzální pravdu, a to co by mohlo být kamenem úrazu druhým prostě neřeší, není na to čas ani prostor. Až se podaří, aby se tihle naštvaní jedinci rozhodli jít spolu i v tom „velkém“ antiislámu, a odstaví z cesty všechny ambiciozní křiklouny a samozvané vůdce- pak to začne fungovat, a pak aniž by se někdo protlačil, lidi si najdou přirozeného vůdce sami. Ne podle řečí, ale přirozenou sebevědomou autoritu, člověka, který půjde do toho boje se vším co má a slovo „JÁ“ nahradí slovy NAŠE VLAST, MY A NAŠE DĚTI. Takového, za kterého budou mluvit skutečné činy, ne velkohubé proklamace.
Vidíte to taky tak?

All for Joomla All for Webmasters