Napište nám:info@blokprotiislamizaci.cz
KDO JSOU TI UTEČENCI, KTERÉ AUSTRÁLIE NECHCE?
In this undated photo released by Refugee Action Coalition, refugees and asylum seekers hold up banners during a protest at the Manus Island immigration detention centre in Papua New Guinea. As Australia moved to close a detention center for asylum seekers it won't allow on its shores, Papua New Guinea's government warned the 600 men who want to stay at the Manus Island facility they may be removed if they stay beyond a Tuesday, Oct. 31, 2017 deadline. (Refugee Action Coalition via AP)

DR, 3.1.2018

Nicméně několik věcí týkajících se Austrálie by mělo být objasněno, jako že prezident Trump odmítá dohodu z doby Obamova prezidenství o převzetí více než 1 250 utečenců, kteří jsou nyní v Austrálií řízených sběrných táborech v Papua Nová Guinea a Nauru. Sběrné tábory? Papua New Guinea a Nauru?

Takže sebejistá Austrálie zadržovala lodě na moři a vysazovala cestující na méně rozvinutých ostrovech. Migranti jsou hlavně muži z Myanmaru (Rohingya Muslimové), Malaysie, Iránu, Iráku, Afghanistanu, Pakistánu a Somálska, i když je mezi nimi několik žen a dětí. Los Angeles Times dále vysvětluje:

Migranti jsou přidruženou škodou v australské široce kritizované „Stop the Boats“ (Zastavte Lodě) politiky, pod pravidlem že žadatelé o azyl, kteří se snaží dorazit do Austrálie po moři, nikdy neučiní Austrálii svým domovem, i když jsou skutečnými uprchlíky, jsou dětmi, nebo mají kvalifikaci. „Pokud dorazíte do Austrálie ilegálně lodí, neexistuje možnost, aby se Austrálie stala vaším domovem“, varoval představitel australské armády v roce 2014 na videu šířeném po internetu i v televizi v zemích jako Irán, Afghanistán, Pakistán nebo Sri Lanka.

Tehdejší ministr zahraničí USA John Kerry dojednal s Austrálií urychlené odbavování migrantů, ale neinformoval kongres USA. V listopadu, na základě obdržených informací, WND informovalo, že předsedové parlamentních a senátních právních komisí požadovali detaily:

„Kongres se pouze dozvěděl o úmluvě pomocí zpráv z médií před dvěma týdny (v listopadu 2016) a – podle dopisu zaslaného úředníkům administrativy senátorem Chuck Grassley (Republikána z Iowy) a poslancem Bob Goodlatte (Republikánem z Virginie) – ta úmluva se dotýká nejen závažných obav o národní bezpečnost, ale může být také ilegální“.

Tato dohoda by byla ilegální, pokud by byla považována za pakt vyjednaný Kerrym. Podle ústavy by dohoda měla být předložena kongresu k ratifikaci.

Ať už se uskuteční dohoda mezi Austrálií a Spojenými Státy pro přesídlení lidí, které Austrálie internuje nebo jestli se neuskuteční, je jasné že tato dohoda je komplikovanější než kolik Obamova administrativa – nebo Turnbullova vláda – byla ochotna přiznat. USA i Austrálie měly důvody nepřijmout migranty z blízkosti svých hranic, ale výměna Středoameričanů, kteří chtěli přijít to Spojených Států za Muslimy, kteří chtěli dorazit na australské pobřeží, by umožnila Turnbullovi dodržení předvolebního slibu a Obamovi odklonění pozornosti od masivního průlomu americké jižní hranice.

https://cs.gatestoneinstitute.org/11668/australie-uprchliky

All for Joomla All for Webmasters