Napište nám:info@blokprotiislamizaci.cz
Kocourkov – Absolventi medicíny nemohou nastoupit do ordinací
nemocnice

„Stovka absolventů medicíny a zájemců o praktické lékařství nemůže pokračovat v dalším studiu. Znemožňuje jim to novela zákona o specializačním vzdělávání lékařů platná od července. Čerství lékaři získávají praxi prostřednictvím dotovaných míst u praktiků, termín na přihlášky už ale vypršel, aniž by o tom byli informovaní.“ Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/zdravotnictvi-absolventi-praktici-rezidencni-program-vseobecne-lekarstvi-1bb-/domaci.aspx?c=A170821_162431_domaci_ale

 

Z minulého režimu i z předválečné republiky jsme si přinesli jednu tradici: kvalitní lékařské vzdělávání a zkušené pracovníky v oboru. Abychom však udrželi kvalitu personálu, tak jim musíme vytvářet dobré podmínky a ne jim házet klacky pod nohy.

Jeden z našich hlavních problémů je nedostatek praktických, tak odborných lékařů v některých oblastech, podobně jsme na tom se sestrami. Posledních několik vlád ale v tom udělalo několik vyloženě špatných kroků.

 

Zdravotní sestry

Nejdříve ministr Heger za TOP09, který uvedl naprosto nesmyslně v praxi nutnost vysokoškolského vzdělávání sester, které bylo v podstatě zbytečné a jejich práce a ohodnocení neodpovídalo sedmi letům stráveným ve škole. Toto bylo zrušeno, ale ročníky, které to už začaly studovat, to musí dostudovat, jinak ale fakticky budou vykonávat stejnou činnost jako další sestry jen se střední zdravotní školou.

Vzpomeňte si na to až uvidíte volební lístek strany TOP0,9 ….

 

Odborní lékaři

V mnoha krajích je značný nedostatek odborných lékařů (přehled zde). V praxi se to projevuje tak, že čekací doba na vyšetření se prodlužuje, to asi mnozí znáte. Objednáte se na vyšetření a doktor řekne, že příčina souvisí s něčím jiným a musíte k dalšímu odbornému lékaři. Ale leckde vás objednají až za řadu týdnů (pokud nejste v přímém ohrožení života) . A čas běží….a vy máte problémy stále.

 

Praktičtí lékaři

Ve studii publikované na odborných webech se uvádí, že zůstane-li stejný příchod a odchod lékařů do systému a ze systému jako v letech 2009 až 2014, pak, pokud by bylo potřeba dosáhnout stavu 1 600 obyvatel na jednoho praktického lékaře pro dospělé, muselo by každý rok odatestovat a vstoupit do oboru 322 nových praktických lékařů. V roce 2009 atestovalo z oboru 101 lékařů, v roce následujícím 122
lékařů. V roce 2009 i 2010 bylo přijato do atestační přípravy 268 zájemců. Podle SVL ČLS by mělo každý rok odatestovat 150 nových zájemců o obor.

 

Zahraniční lékaři

Možná jste se mnohde setkali s lékaři z cizích zemí. V principu to v malém množství může být prospěšné (máme tu i cizince – pacienty) , ale hlavní mají být naši lékaři. Mnozí pacienti už zažili situaci, kdy bylo obtížné se s cizím lékařem domluvit. Ještě horší je, když lékař zdánlivě rozumí, ale díky nějaké jemnosti v jazyce to pochopí jinak než to bylo myšleno. Především staří lidé mají s tímto problémy.

 

Současná vláda ale opět hází lékařům „klacky pod nohy“ a problém neřeší, „po nás potopa“. Vzpomeňte si na to u voleb až narazíte na lístky ANO, ČSSD, a KDU-ČSL.

 

Strana Blok proti islamizaci – Obrana domova chce vyrovnat kvalitu zdravotní péče podporou lékařů i sester prostě tím, že odmítá přebírat nesmyslé recepty ze zahraničí nebo od lobbistů, ale chce navázat na naše tradice, a zlepšit situace tam, kde jsou viditelné problémy a překážky, především vyvářením podmínek lékařům a tím je motivovat ke studiu a k práci u nás. Metodu doplňování zahraničních lékařů a sester vidíme jako okrajovou. Je třeba efektivně využít současný rozpočet a ucpat „díry“ tam, kde peníze jdou do nesprávných rukou, farmaceutickým firmám a lobbistům.

 

 

Umíme to zastavit !

Přijďte k volbám a volte stranu Blok proti islamizaci – Obrana domova.

 

Její volební program najde zde.

All for Joomla All for Webmasters