Napište nám:info@blokprotiislamizaci.cz
Naším vzorem je Katar
DSC_0928-2

ŽM, 19.7.2017

Katar již na letišti žádá všechny návštěvníky, aby místním prokázali respekt a dodržovali psaná i nepsaná pravidla. Pomohou tím uchování katarské kutury a tradic.

Orurkovou sezónu rozvířily fotografie dvou islamitek, které se koupaly v jejich hábitech v bazénu, který provuzuje předseda strany ODA a podnikatel Sehnal v Praze – Čestlicích. Aquapark se hájit tím, že je to naprosto nornální, že muslimů v nás přibývá a že šaria-plavky, tzv. burkiny, splňují jejich hygienické podmínky.

V diskuzi, která se následně v médiích rozeběhla však nezazněl podstatný argument: pokud cizinec v naší zemi nerespektuje naše tradice, zvyky a kulturu, vyjadřuje tím nám všem despekt a pohrdání.

Podobný problém, ale obráceně, nedávno řešil i Katarský islamistický režim. Místním lidem i vládnoucím feudálům vadilo, že cizinci chodí oblečení jako doma. Ženy nosily krátké sukně, odhalená ramena a chodily prostovlasé. Muži zase chodili v kraťasech, v tričkách s politickými motivy a podobnými prohřešky proti islámské morálce. Katar nezavedl tresty pro nevhodně oblečené cizince, jako například Irán, či Saudská Arábie, ale rozjel mediální kampaň „Reflect you respect“ – „ukaž svůj respekt.

Kampaň tvrdí, že Katar patří Katařanům a ti by se neměli citít nepohodlně ve společnosti cizinců, kteří mají potřebu předvádět svojí kůži. Tváří kampaně je mladá maminka Mariam Saleh, která není zvědavá na to, aby její děti na ulici či v obchodním středisku potkávaly cizinky v minisukních. Cílem kampaně je přesvědčit ženy ze západu, aby se konzervativněji oblékaly. Kampaň neorganizují islámští fanatici, ale umírnění aktivisté, kteří si uvědomují, že příliš mnoho cizinců by mohlo ohrozit jejich zvyky a kulturu, která je na Arabském poloostrově stará 1.400 let – od dob vraha, lupiča a pedofila Mohammeda, kterého tam uznávají jako svůj vzor.

Když jsi v Kataru, jsi jedním z nás. Prosím, oblékej se decentně.

Když jsi v Kataru, jsi jedním z nás. Prosím, oblékej se decentně.

Většina žen v Kataru nosí dlouhé volné šaty a hidžáb na hlavě. Mnoho z nich i nikáb, stejně jako v Saudské Arábii či Islámském státě, který zakrývá i obličej. Aktivisté rozdávají letáky a v hlavním městě Dauha zřídili informační stánky. Letáky mají hesla „Legíny nejsou kalhoty“ či „Pokud jsi v Kataru, jsi jedním z nás“. Děti mají slogan na tričkách a ženy rozdávají kávu, čokoládu a růže.

Podobné úsilí o zastavení vlivů západní kultury je patrné i v jiných zemích Perského zálivu. V Kuvajtu připravují zákon o „zákazu nahoty na veřejnosti“. V Bahrajnu uvažují o zákazu alkoholu i v hotelech.

Malý Katar má třetí největší zásoby plynu na světě, podle mnoha arabských zemí podporuje terorismus – Qatar-Campaign-for-No-Skin-Dress-630x330konkrétně Muslimské bratrstvo. Za několik málo let se chudý rybářský region proměnit v supermoderní stát s nekonečnými finačními zdroji. Občanství Kataru má méně než 10% obyvatel, zbytek jsou zahraniční pracovnící z chudých zemí Asie, ale i z bohatých evropských států. V roce 2022 se v Kataru bude konat mistrovská světa ve fotbale.

Ústředním tématem kampaně „Reflect Your Respect“ je „Pomozte nám zachovat katarskou kulturu a hodnoty.“

Reflect-Your-Respect

Ukaž svůj respekt. Pomoz nám ochránit katarskou kulturu a hodnoty. Prosím, oblékej se umírněně* na veřejných místech. * být zakrytý od ramen po kolena

„Neříkáme vám, jak se musíte oblékat. Oblékněte se, ale s úctou a skromností“ řekl obchodník Suhaila al-Harab, stoupenec kampaně. „Přicházíte do konzervativní země. Musíte respektovat kulturu této společnosti. Je to citlivá společnost a člověk musí být v tomto ohledu ohleduplný. “ Říká, že Katar je zvyklý na cizince a je připraven přijmout lidi z celého světa na návštěvu Mistrovství světa, ale vyzývá návštěvníky, aby byli otevřeni učení a přijímání nových myšlenek. „Je velmi příjemné, když se žena obléká skromně,“ řekla. 

Britský turista Roger Maynard nedávno navštívil Dauhá se svou španělskou manželkou, která měla na sobě šaty bez rukávů, které končily nad koleny. „Myslím, že když jste v Římě, měli byste se chovat jako Římané a myslím si, že byste si měli být vědomi místní kultury a myslím, že je to celkem rozumné,“ řekl o požadavku kampaně.

„To neznamená, že souhlasím s jejich kulturou, obzvláště způsobem, jakým jsou jejich ženy diskriminovány. Ale když přijede do jejich země, měli byste přijmout kulturu této země. „

Islámské učení tvrdí, že většina nebo celé tělo ženy by mělo být ukryto před lidmi kromě její nejbližší rodiny.

„Země má vnější hranice, atmosféru, aby ji zakryla a chránila. Vajíčko má svojí skořápku. Všechno má něco, co ho chrání, „řekl Saleh.

Sapa-AP

All for Joomla All for Webmasters