Napište nám:info@blokprotiislamizaci.cz
Nevezmeme si hadr na hlavu

Exkluzivní rozhovor s oponentkou Merkelové, mluvčí Pegidy Tatjanou Festerling

Jestliže Merkelová vede proimigrační síly nejen v Německu, ale i v Evropě, o mluvčí Pegidy Tatjaně Festerling se dá říci to samé, ale u sil opačných.

 Pegida je nejvýznamnější německé opoziční hnutí proti migraci a Tatjana spojuje protiimigrační hnutí v EU ve spolku Pevnost Evropa. Největší protiimigrační demonstrace v únoru v Praze na Hradčanech byla součástí celoevropských demonstrací organizovaných právě Pevností Evropa. V polovině května se v Praze dohodlo spuštění celoevropské petice proti kvótám. Mluvčími petice se vedle Tatjany Festerling, stala předsedkyně parlamentní Konzervativní strany Estonska a válečný veterán, předseda Úsvitu Mirek Lidinský.

Jste vůdčí představitelkou hnutí PEGIDA. Jak lze zabránit další islamizaci Evropy a jsou nějaké možnosti omezit diktát EU, který právě tuto islamizaci podporuje? 

TF: Německá vláda v tomto ohledu dělá zcela iracionální kroky, takže si musím klást otázku, zda to, co se děje, není úmysl. Musíme také spojit síly v Evropě, protože být v tomto boji sám a národně izolován, snižuje naše šance efektivně proti islamizaci Evropy bojovat. Zkrátka, spojme všechny vlastenecké síly, například v zastřešujícím uskupení Pevnost Evropa.

Sedíme tu s Janou Borkovcovou a Ivou Procházkovou zakladatelkami Bloku proti islamizaci. Iva bojuje v Teplicích, kde je velká muslimskáBorkovcova-Prochazkova-Festerling komunita. Proč myslíte, že právě ženy stojí často v popředí tohoto boje proti islámu?

 TF: „My jsme ženy, ale také matky a jsme zvyklé často převzít zodpovědnost za naše děti a naší rodinu. Další věcí je také to, že kvůli hrozící islamizaci to budou právě ženy, které na své svobodě mohou ztratit nejvíce. My ženy jsme v Evropě za svoji svobodu a ženská práva dlouho bojovaly a přeci si teď nevezmeme nějaký hadr na hlavu a nebudemese řídit šíleným právem šaría.“

Tatjano, podporujete Mirka Lidinského, také pomáháte Úsvitu s Blokem proti islamizaci tím, že se účastníte diskuzí s občany v rámci volební kampaně Úsvitu a Bloku proti islamizaci. Co Vás k tomu motivuje?

 TF: Je třeba spojit co nejvíce stran, spolků a osobností, které se vůči islámu vyjadřují kriticky. Prostě se musíme spojovat a podporovat.

Jaký je Váš názor na povinné přerozdělování uprchlických kvót do jednotlivých zemí?

 TF: Právo na azyl musí být zcela v kompetenci národních parlamentů a vlád, jen ty mohou určit, komu a zda vůbec někomu poskytnou azyl. A když už neumíme chránit vnější hranice Schengenského prostoru, musíme chránit své vlastní hranice. Musíme také mobilizovat vojenské a policejní síly, které budou schopny naše hranice chránit.

All for Joomla All for Webmasters