Napište nám:info@blokprotiislamizaci.cz
TRANSFORMACE NA STŘEDNÍM VÝCHODĚ: TRANSFORMACE NA CO?

DR, 13.12.2017

Naivita autora je nezměrná…

Dr. James M. Dorsey, a non-resident Senior Associate at the BESA Center, is a senior fellow at the S. Rajaratnam School of International Studies at Singapore’s Nanyang Technological University and co-director of the University of Würzburg’s Institute for Fan Culture.(Ph.D. University of Utrecht). Specializes in the Muslim world’s political, social, and economic fault lines as well as Chinese policy towards the region with a focus on geopolitics, social movements, and political and militant Islam. James also focuses on the nexus of sports, politics, and society

Na Blízkém východě a v severní Africe se odehrává transformace.Otázkou zůstává: na co? Odpověď spočívá v arabském autokratickém tlaku na regionální systém vedený Saudy. Tak, aby byl založený na aktualizované verzi autokracie z 21. století. Ale tak, aby posílila absolutní nadvládu.

Aby toho autokraté dosáhli, zavedli hospodářské reformy doprovázené sociálními změnami, které by jim umožnily efektivně dodávat veřejné statky a služby. Jedná se o přístup, který odmítá uznání základních svobod a politických práv. Je ale pravděpodobné, že nakonec vzniknou otevřenější a inkluzívnější politické systémy. Ty pak  zajistí, že všechny části společnosti se budou podílet na jeho fungování.

 

https: //be sa center. org/perspectives-papers/transition-middle-east/

All for Joomla All for Webmasters