Napište nám:info@blokprotiislamizaci.cz
TURECKO OBCHÁZELO SANKCE VŮČI ÍRÁNU. KOMPLOT V USA PŘIZNAL KORUNNÍ SVĚDEK
zarrab-sorusuna-yanit-verdi-1b6792

DR,8.12.2017

„Důkazy odhalí oponu podvodu skutečně světovýchrozměrů. Miliardy íránských dolarů se točily v systémutak rozsáhlém, že ovlivňovaly ekonomiky celých zemí na Blízkém východě, a tak velkém, že nad ním ochrannou ruku držely ministerstva v Turecku i Íránu,“ popsal složitý případ americký prokurátor David W. Denton na konci listopadu pro The New York Times.

Obcházení sankcí, které zakazovaly obchod s Íránem, podle serveru The New Yorkerspočívalo v tom, že se íránská ropa nakupovala nikoliv za peníze, ale za zlato a potraviny. Sankce na tento postup nemyslí a strůjci plánu tak využili „díry v zákoně“. A k tomu se obchodník se zlatem Zarrab víc než hodil. Na vrcholu obchodů měl každý den nakoupit a do Íránu odvézt tunu zlata.

Na světlo také u soudu vyšlo obvinění Zarrabova někdejšího spoluvězně, kterého podle Bloombergudopadli v Praze pro dodávání zbraní kolumbijské guerille FARC. Ten tvrdí, že je Turek v cele znásilnil. Spekulace, že soudní výlohy spoluvězni platí Turecko, jeho obhájce pro NBC News odmítl. Zarrabův advokátzase vězňovu výpověď označil za „urážlivou a falešnou“.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/reza-zarrab-turecko-soud-new-york-sankce-iran-zbrane-f9r-/zahranicni.aspx?c=A171206_091059_zahranicni_kha

All for Joomla All for Webmasters