Napište nám:info@blokprotiislamizaci.cz
VÝCHODNÍ EVROPA DRŽÍ ZÁPADNÍ CIVILIZACI
trump

DR, 12.12.2017

Před summitem lídrů G20 popsal americký prezident Donald Trump v historickém projevu k davům nadšených Poláků válku Západu proti „radikálnímu islámskému terorismu“, jako cestu k obraně „naší civilizace a našeho způsobu života“. Trump položil otázku, zda má Západ vůli přežít:

„Věříme v naše hodnoty natolik, abychom je bránili za jakoukoli cenu? Máme dost úcty k vlastním občanům, abychom chránili naše hranice? Máme chuť a odvahu zachovat naši civilizaci tváří v tvář těm, kteří by ji rádi rozvrátili a zničili?“

U lídrů Visegrádské skupiny existuje rostoucí tendence vykreslovat islám jako civilizační hrozbu pro křesťanskou Evropu. Zatímco v západní Evropě bylo křesťanství veřejným míněním odvrženo a oficiální pravidla Evropské unie jej vážně omezují, nové výzkumy veřejného mínění ukazují, že ve východní Evropě zůstává silným a vlastenecky orientovaným. To je důvodem, proč Trump nazval Polsko věrným národem. To je i důvodem, proč se americké katolické časopisy otevřeně ptají, zda ve východní Evropě probíhá křesťanské obrození. Na Slovensku byl schválen zákon, který má islámu znesnadnit stát se oficiálně uznaným náboženstvím.

Tyto středoevropské a východoevropské země vědí, že západoevropský multikulturalismus vedl k teroristickým útokům. Jak poznamenal Ed West v týdeníku The Spectator:

„Ne celá Evropa, samozřejmě. Střední Evropa, především Polsko, Maďarsko a Česká republika, zůstávají před hrozbou terorismu z velké části v bezpečí, a to přesto, že se Polsko v rámci NATO angažovalo na Středním východě. Důvody jsou natolik zjevné, že nesmějí být zmiňovány. Polsko má 0,1 % muslimů (z nichž většinu představují v zemi dlouho usazení Tataři), Británie 5 %, Francie 9 % a Brusel 25 %, a tato čísla rostou.“

To, že si prezident Trump pro svoji výzvu adresovanou západoevropským zemím, aby ukázaly trochu ochoty v existenčním boji proti radikálnímu islámu jako novému totalitarismu, vybral právě Polsko, které bojovalo jak proti nacismu, tak proti komunismu, není žádná náhoda.

„Západ si ještě značnou dobu udrží svoji vojenskou převahu, ale mít zbraně je jedna věc a mít vůli je použít je věc úplně jiná,“ napsal profesor Boston College William Kilpatrick. „Západ je silný vojensky, ale slabý ideologicky. Chybí mu důvěra ve vlastní civilizaci.“

Právě proto je důležité, že východní Evropa nepřestává být silným disentním hlasem v rámci evropského projektu. Mohla by poskytnout právě onu kulturní sebedůvěru, která evropským byrokratům – ke zkáze Evropy – dramaticky schází.

 

https://cs.gatestoneinstitute.org/11502/vychodni-evropa-drzi-zapadni-civilizaci

All for Joomla All for Webmasters